Cele

Celem istnienia Fundacji jest wspieranie rozwoju bazy dydaktycznej i naukowej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, udzielanie wsparcia materialnego oraz finansowego na działalność dydaktyczną i naukową Uczelni oraz wspieranie rozwoju kadry akademickiej Uczelni.

Działalność Fundacji skupia się również na:

• wspieraniu działalności kulturalnej Uczelni;
  • propagowaniu i popularyzacji kultury fizycznej i sportu, a także upowszechnianiu wszelkich form aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia;
  • promowaniu postaw patriotycznych i kształtowaniu świadomości obywatelskiej i narodowej studentów;
  • wpieraniu postaw szacunku i współodpowiedzialności za polskie dziedzictwo kulturowe oraz wzmacnianiu świadomości w zakresie jego wartości i potrzeby utrwalania.

Swoje cele Fundacja realizuje przede wszystkim poprzez organizowanie oraz finansowanie:

• stypendiów oraz nagród dla studentów;
  • doraźnej pomocy materialnej dla studentów i pracowników Uczelni;
  • zakupu literatury naukowej na rzecz Uczelni;
  • sportu wyczynowego, jak również imprez kulturalnych i sportowych.

Fundacja wpiera działalność organizacji studenckich, a także indywidualnych i grupowych przedsięwzięć badawczych, dydaktycznych i artystycznych podejmowanych przez studentów SWWS.

Fundacja przyjmuje darowizny na ogólne cele statutowe, jak też na finansowanie konkretnych projektów lub poszczególnych jednostek SWWS. Działalność finansową Fundacji Rozwoju SWWS cechuje charakterystyczna dla organizacji pozarządowych jawność i transparentność, szczególnie wobec ofiarodawców. Środki na realizację zadań Fundacja uzyskuje dzięki hojności instytucji, firm oraz osób fizycznych, pragnących wspomóc rozwój i działalność Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Fundacja Rozwoju SWWS prowadzi działalność gospodarczą.